СНАЛАЖЕЊЕ У ПРИРОДИ – ИСТОЧНА КРАЉЕВИЦА

Активношћу Сналажење у природи обухваћена су деца узраста од 1. до 8. разреда. Кроз ову активност деца ће се упознати са основама оријентације и сналажења у природи у ширем смислу, и то на свима прихватљив начин уз максимално прилагођавање тих знања могућим реалним ситуацијама.Дана 9.10.2019. ова активност је одржана на Источној Краљевици (школа – стадион- планинарска кућа- Источна тврђава- школа). Деца су на терену уочавала стране света, разне начине оријентисања у природи,али се и упознавала са различитим врстама биљака и њиховом, евентуалном, применом при преживљавању у природи. У планинарској кући планинарског друштва „Љуба Нешић“, деца су посматрала рељефну карту, експонате из пећина и друге „трофеје“ са планинарења. При обиласку Источне тврђаве децу смо упознали са историјатом оваквих тврђава око Зајечара. Дан је био пун истраживања, сазнавања, практичног рада и рекреације.