ДАН НАУКЕ

За седми дан науке ОШ. Ђура Јакшић , под називом : ,,Истражи прикажи па кажи`` који је одржан 28.11.2019.године ученици шестог разреда из Лубнице: Тијана Перић, Ирина Страхиновић, Ана Бугариновић, Немања Ђеспановић , Лана Шоботић и наставница биологије Јелена Станковић имали су пројекат: Биљке месождерке. Ученице 6/2 из матичне школе: Марија Димитријевић, Уна Милошевић, Анђела Стојановић са наставницом биологије Слађаном Милошевић радиле су : Процену растења своје генерације и поређење са растењем генерације пре петнаестак година. Дошли су до закључка да данашња генерација девојчица има оптимално растење у висину и тежину као и пре петнаестак година. Данашња генерација дечака има оптимално растење у тежину као и пре петнаестак година, за разлику од висине. Данашња генерација дечака расте у висину много више него што је нормално за разлику од дечака пре петнаестак година. Покушаћемо да откријемо за следећи Дан науке, шта је узрок овог прекомерног раста у висину дечака ове генерације.