Дан науке

За шести дан науке у нашој школи ученици 7. разреда из Лубнице су припремили како савремене технологије омогућавају ширење сазнања о свемиру. Човек се одувек питао да ли изван Земље има живота. Захваљујући изуму телескопа Галилеа Галилеја до савремених телескопа, вештачких сателита, сонди, летилица успели смо да завиримо у бескрајна пространства свемира. Путем фотографија које су ученици: Лина Лековић, Марина Јеремић и Саша Анђелковић преузели са интернета могли сте да уживате у погледу на: другу страну Месеца, црне рупе, Јупитеров сателит Европу, која испод залеђених делова има воду у течном стању...Посетиоци су имали прилику да провере своја знања о Месечевим менама и распореду планета Сунчевог система.

Наставник Гордана Андрић- Милосављевић