Обележавање међународног дана жена 8.март

У нашој школи 6.3.2019. године отворена је изложба поводом обележавања међународног дана жена у организацији наставнице грађанског васпитања Андријане Мијајловић и ученика који похађају наставу грађанског васпитања од 5. до 8. разреда са циљем да се укаже на развој женских права и ојача свест код ученика о истим и карактеру 8. марта. Ова изложба је тематски обухватила историјат 8. марта, најзначајније жене у Србији у прошлости које су мењале своји средину, уносиле иновације, доприносиле еманципацији жена ( Софија Соја Јовановић, Марија Магазиновић, Катарина Ивановић, Катарина Миловук, Даница Томић, Вилхемина Мина Караџић, Митра Митровић, Надежда Петровић, Милунка Савић, Исидора Секулић, Милева Ајнштајн, Јелисавета Начић, Драга Љочић, Марта Јорговић и друге), песме посвећене мајци (аутори-Раде Јовановић, Момчило Тешић, Драган Лукић и други), мотивационе поруке посвећене жени, ликовни прикази и слогани уз декорацију и мало послужење. Захвалност дугујемо и наставнику историје Милану Величковићу који је помогао у организацији изложбе. Најзаслужнији ученици за реализацију изложбе су : Уна Милошевић, Анђела Стојановић, Петра Голубовић (5/2), Тара Ђорђевић, Лена Динић, Огњен Јанковић (6/1), Маша Петровић, Ива Младеновић(6/3), Сташа Веселиновић (7/1), Мина Богојевић(7/2), Кристина Благојевић, Маша Цветковић (7/3), Младен Николић, Теодора Првуловић, Јана Милошевић, Биљана Милошевић (8/1).

Срећан 8. март!!!!!